slv.ottitres.ru

Uravnotežena prehrana za družino: meni za teden

Od pravilnega prehranjevanja vpliva na zdravje vseh družinskih članov, zato je vsaka ženska misli dieto za en teden. Meni prehrana je pomemben del zdravega življenjskega sloga. Pomembno je, da se držijo načela uravnotežene prehrane in pravice za distribucijo izdelkov skozi ves dan.
vsebina:

Kaj je uravnotežena prehrana

Zdrava prehrana mora vključevati proizvode z nizko vsebnostjo kalorij, ampak bogata z minerali in vitamini. Njihova odsotnost lahko povzroči bolezni srca in ožilja, prebavil patologij, Beriberi, mišična šibkost, itd

Uravnotežena prehrana je 4-5 obrokov, ki upošteva dnevno normo beljakovin, maščob in ogljikovih hidratov. Ne pozabite na vitamine z minerali, ki jih je treba vključiti tudi v vsakodnevni prehrani.
Prehrana uravnotežena prehrana vsebuje vse družinske člane hranil in energije. Te hranilne snovi so imenovani hranila. So del živil in se uporabljajo za rast, normalno delovanje vseh organov in sistemov.
Jejte uravnotežena prehrana je potrebna majhne porcije, način opazovanje. Energijske potrebe vsakega posameznika, tako pri pripravi prehrane bi morali upoštevati te funkcije.
Delovanje organizma je nemogoče brez treh pomembnih sestavin - maščob, beljakovin in ogljikovih hidratov. Njihovo dnevno Vsebina mora biti v razmerju 1: 1: 4. O višini njihovega vnosa v telo in pravo ravnovesje je odvisno od ravnovesja.
Dieta je treba spreminjati, da bi se izognili pomanjkanje hranil. Če je mogoče, jejte živila morajo biti na enem in istem času, vendar pa glede na hiter tempo življenja, se vedno ne dela. Če ste vzeli navado jesti po urniku, nato pa se bo telo povedal, da "hvala". Tako je mogoče, da vlak telo na urniku.

Pravilna prehrana izboljšuje delovanje prebavnega sistema, normalizira presnovo in pomaga izboljšati telo.

Seznam izdelkov za uravnoteženo prehrano

V vsaki družini mora prehrana biti prisotne 5 skupin izdelkov, ki so združena glede na vsebnost hranil. Pomembno je, da pravilno kombinirati živila, nato pa bo uravnotežen meni ni težko. V prvo skupino spadajo sadje in stročnice.
Druga skupina vključuje sadje, ki se uporablja kot prigrizek. V tretji skupini so pusto meso, perutnina, jajca, ribe in oreški. Ti izdelki so vir beljakovin. Četrta skupina vključuje žita in žitaric. In zadnja skupina je sestavljena iz mlečnih izdelkov.
ne bi smeli lahka naloga pred hostesa - kuhati okusno, in kar je najpomembnejše, koristno. Meni bi morali biti vnaprej, tako da ne bi bilo treba razmišljati, kako nahraniti celotno družino.
Izberite hrana za kuhanje morajo biti skladnost z načeli pravilne prehrane.
Meni mora biti prisotno vlaken. Z izloča škodljive snovi. Prav tako pomaga normalizirati prebavo in presnovo.
Družina dietna prehrana mora vključevati rjavi riž, piščanec, jajca, mleko, špinača, žita, ribe in druge uporabne izdelke. Jesti sladkarije in moke izdelke, živila z visoko vsebnostjo sladkorja in soli, so potrebne nasičenih maščob v majhnih količinah. Ti povečajo raven holesterola, kar lahko povzroči različne bolezni prebavil.
Osnova prehrane bi morala biti rastlinske proizvode. Dnevni meni mora vključevati vrsto sadja in zelenjave. Ne samo, da podpirajo imunski sistem, ampak tudi vir vitaminov.
Ne smemo pozabiti zadostnim vnosom tekočine. Voda opravlja zelo pomembno funkcijo v telesu, zato je treba piti vsaj 2 litra na dan.
Doma morate razviti navado nenehno zajtrk, prigrizki, da bi koristno, tesno kosilo in ne naložiti ponoči.

Kako narediti meni

Priprava pravilne menije za teden boste prihranili čas, denar in spremeniti prehrano do zdrave in uravnotežene prehrane. Če menite, da vnaprej za meniju vso družino, lahko kupite izdelke vnaprej in poglej Kuharska knjiga okusne in zdrave recepte. Poleg tega bo čas pripravo jedi vnaprej in se ne izvajajo v trgovinah v iskanju prave izdelke.
To se zgodi, da lahko zgrabi nekaj odpadnih snovi v naglici. Ko gre za kuhanje jedi, ki jih običajno nimajo nobenih sestavin. Namerno in načrtovano meni pomaga organizirati uravnoteženo prehrano.
Pred pripravo menija na list papirja, je treba pisno jedi, ki za pripravo je že preživel. Nadalje, lahkota skozi kuharske knjige, izberite jedi, ki jih je mogoče vključiti v prehrani za zajtrk, kosilo in večerjo.
Če je meni, ki za vso družino, bi morali upoštevati naslednja načela:
  • Hranjenje navade posameznih družinskih članov
  • Naj opravi revizijo hladilniku prisotnosti izdelkov
  • Razmislite želje vsakega družinskega člana
  • Upoštevajte pravilno razmerje maščob, ogljikovih hidratov in beljakovin
  • Kupujejo izdelke v trgovinah na promocijah
Če se v tednu pričakuje prihod gostov, je treba vpisati meni kuhanje dodatne jedi.
Pravilna prehrana mora biti, da razmišljajo, glede na kombinacijo jedi in izdelkov. Vsak obrok je treba zamenjati. Če je bil prvi dan, krompir ali žito, nato pa naslednji dan trdijo nespametno.
Jedi za otroke, ki jih je treba pripraviti drži diete. Glede na potrebe posameznega člana, njihovo starost, zdravstveno stanje, morate biti meni. Ljudje, ki delajo fizično mora jesti več hrane, kot ostale družinske člane, katerih dejavnost je povezana s svetlobo ali intelektualno dejavnost.
Če je meni je monotono, to negativno vpliva na delovanje prebavnega sistema. Konec koncev, so potrebne hranilne snovi, ne absorbira v telo.
Meni oblika lahko drugačna :. tiskani, elektronski itd Bodite prepričani, da bi objavili imena jedi je treba vnesti sestavine. Lahko samo pripravi predloge za en teden, nato pa se uporablja vsakič pripravo menija.

meni vzorec za družino za en teden

Približno 40% vse hranilne prehrane naj bi prišel za zajtrk. To ni mogoče preskočiti. Zato je najbolje zjutraj obrok za začetek žita. Veliko različnih žit zagotavlja energijo, izboljša presnovo in blagodejno vpliva na želodčno sluznico.
Za zajtrk, bolje, da bi jedli črni kruh kot dodatek k glavno jed. Odličen zajtrk bo dokončanje pijačo narejeno iz suhega sadja ali zelenega čaja. Na kosilu, ki jih lahko ponudi svoje gospodinjstvo katerega koli sadja, kozarec čaja ali kompot, žele. Dnevna norma zelenjave in sadja mora biti manjša od 400 g
Kosilo mora biti v celoti in se prepričajte, da vključuje dnevne porabe juho. To je lahko karkoli: zelenjava, piščanec, meso, mesne kroglice, itd Kot primerno čaj pijačo, sok ali esence bokov.
Jedilnica mora biti 3 ure pred spanjem. Meni mora biti sestavljena iz velikega števila proteinov, zato je prehrana mora vsebovati mesne ali ribje jedi. Kuhane hrane ne bi smelo biti težko, je potrebno, da se prepreči prenajedanje. Okrasimo obleko krompir, riž, testenine. Kot dodatek se lahko uporablja za polnjenje vse solate in rastlinska olja.
Kalorij dnevno prehrana mora biti: zajtrk - 40%, 10%, kosilo in večerja 25%.
Postopek kuhanja je lahko vsak, vendar je zaželena uporaba alternativnega: dušenje, pečenje in kuhanje. Jesti ocvrte in prekajene hrane je dovoljeno le v majhnem številu in v redkih primerih.
Kot osnovo lahko vzamemo približen meni za vso družino za 7 dni. Dodatki in spremembe se lahko izvede, odvisno od prehranjevalnih navad in navad v meniju.
  • torek:
  1. Zajtrk: Ajdova kaša, čaj
  2. Malica: Sadje solata z jogurtom
  3. Večerja: Gobova juha ali sir juha s klobaso, zelenjavne zavitke
  4. Večerja: Pire krompir z piščanca ali krompir zrazy jeter
  5. četrtek:
  6. Zajtrk: riž kaša z rozinami in suhimi slivami
  7. Malica: Berry in sadni koktajl ali jajce toast
  8. Kosilo: Zelje juha z gobami in mesom, ali ukrajinski boršč
  9. Večerja: testenine s paradižnikovo omako, pečen file lososa, sveža solata
  • četrtek:
  1. Zajtrk: Cheesecakes ali squash krape s kislo smetano
  2. Snack: Jabolka z jogurtom
  3. Kosilo: fižolova juha, pečenje cvetača
  4. Večerja: Ribje kotleti, kuhana ajdova
  • torek:
  1. Zajtrk: prosena kaša z mlekom in maslom
  2. Snack: Palačinke s sadjem ali kolački iz skute
  3. Kosilo: juha z mesne kroglice ali mesne kroglice
  4. Večerja: zelenjavni ragu z bučkami
  • petek:
  1. Zajtrk: Zdrob z rozinami
  2. Snack: jagode žele ali rastlinskega napitke
  3. Kosilo: Marinada juha ali kharcho piščanec
  4. Večerja: Piščančji zrezki z rižem, zelenjavo, solata
  • sobota:
  1. Zajtrk: Skuta pečenje, sadne napitke
  2. Malica: Apple ratatouille
  3. Kosilo: Piščančja juha z rezanci in ribjo juho
  4. Večerja: Polnjene leni ali telečja pečenka
  • nedelja:
  1. Zajtrk: umešana jajca s sirom ali pečena jajca s klobasami
  2. Popoldanska malica: palačinka testo
  3. Kosilo: Grahova juha
  4. Večerja: dušena krompir z mesom in zelenjavo, solata
Vzorec meni je namenjen za eno osebo in štiri obroke. Glede na to koliko družinskih članov, naj bi hrana iz prehrane pomnoži s potrebnim številom obrokov.
Pred spanjem, kot drugi prigrizek, lahko vsi družinski člani nudijo piti kozarec kefirja ali kislega mleka. Mlečni izdelki v prehrani je treba ezhedenvno. Vsebujejo kalcij, ki se zlahka absorbira v telesu, in vitamina D, ki pomaga izboljšati prebavo. Pred nakupom se prepričajte, da bodite pozorni na datum poteka.
Sekundarna vloga v procesu kuhanja ima lepe služijo jedi na mizo. Lepo in okusno vpliva na povečan apetit in pospešuje izločanje želodčnega soka. S to hrano je bolje raztopljena. To tudi ne bi smeli pozabiti.

Če držijo pravil uravnotežene prehrane, bo to pomagalo ohraniti zdravje vseh družinskih članov in izboljšanje kakovosti življenja.
Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
Pravilna prehrana - pot do bogastvaPravilna prehrana - pot do bogastva
Živila z visoko vsebnostjo ogljikovih hidratovŽivila z visoko vsebnostjo ogljikovih hidratov
Prehrana beljakovinePrehrana beljakovine
Potrebno prehrana za bolezni srcaPotrebno prehrana za bolezni srca
Beljakovine prehrana "sušenje" za hujšanjeBeljakovine prehrana "sušenje" za hujšanje
Čokolada in kava prehranaČokolada in kava prehrana
Pravilna prehrana - ključna za zdravje sodobnega človekaPravilna prehrana - ključna za zdravje sodobnega človeka
Kako izgubiti težo z lubenico?Kako izgubiti težo z lubenico?
Dieta za debelost - oster zmanjšanje kalorij prehraniDieta za debelost - oster zmanjšanje kalorij prehrani
Prehrana mora biti driska kalorij in uravnoteženaPrehrana mora biti driska kalorij in uravnotežena
» » Uravnotežena prehrana za družino: meni za teden
© 2021 slv.ottitres.ru