slv.ottitres.ru

Bela gobe, jurčki

Video: Cep jurčki - zbiranje v borovem gozdu. Boletus edulis je koristno za preprečevanje raka.

Sem. TUBE - cevarke. Jesenski goban, jurčki - jesenski goban Fr.

Bela gobe, jurčki

Video: ROYAL GOBE CEP Borovik SOSNOVIY

Na Borovika klobuk 3-25 cm, polkrogle, nato konveksne suha, gladka, včasih rahlo nagubana, močno razlikujejo v barvi od skoraj bele do temno rjave. Meso je belo, prijetnega okusa. Kanalske brez, bele barve, s starostjo, zelenkasto-rumene barve, z majhnimi okroglimi porami. Noge 3-20 x 2,5-4,5 cm, požara gomolje cilindrični, otekle, trdna, bela, bela očesa vzorec na vrhu. Spore fusiform, rumeno-rjave barve, gladka, 14-17 x 4- 6 mkm.Pervosortny užitne gobe. Bela gliva dalo snovi s tonično protitumorskimi lastnostmi v preteklosti, izvleček iz njegovih sadje telesih ozebline. Od manj znane užitne gobe - Dubovik - B. luridus Fr. in modrica-Gyroporus cyanescens (Fr.) Quel, ekstrahirali boletol antibiotik - eden cevastih pigmentov. gall gob - Tylopilus felleus (Fr.) Karst.- neużitno "dvojni" belo gliva, ki obsega specifični grenkost je bil predlagan kot cholagogue.

Recept tinkture jurčki, glejte razdelek gob zdravljenje - Fungoterapiya.

Boletus znebiti sinusitis

Sušene jurčki (če je velika - samo eno majhno - 4-5, ni stroga pravila), vlijemo v pol litra vrele vode lonec, pivo, ovit 2-3 ure. Izkazalo se je lepo vonjem gob tekočino. Pitna voda namesto videzu žejo.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
Kuhanje z gobami - okusno in enostavnoKuhanje z gobami - okusno in enostavno
Lobar pljučLobar pljuč
Cvetje na nohtih: bela marjetica. Moj nauk iz 12 fotografij + videoCvetje na nohtih: bela marjetica. Moj nauk iz 12 fotografij + video
Evernia PrunastriEvernia Prunastri
Chaga, breza glivaChaga, breza gliva
Gobova juha z jurčki - Francoski poslasticaGobova juha z jurčki - Francoski poslastica
Mushroom zastrupitve: koliko imajo simptome in se pojavijo znakiMushroom zastrupitve: koliko imajo simptome in se pojavijo znaki
Prva pomoč za zastrupitve strupene gobe. Memo.Prva pomoč za zastrupitve strupene gobe. Memo.
Siv hroščSiv hrošč
Kako rastejo gobe v kočiKako rastejo gobe v koči
» » Bela gobe, jurčki
© 2021 slv.ottitres.ru