slv.ottitres.ru

Orlova praprot

Video: opazila eagle ray

Sem. MNOGONOZHKOVYE - POLYPODIACEAE - orlova praprot - orlova praprot (L.) Kuhn

orlova praprot

Video: Bracken (Pteridium) praprot seme. Gipolepisovye ali praprot

Orlova praprot - trajnica zel s črno-rjavo, dolga, vodoravno in razvejen korenike. Posamezne Listi na pokončnih pecljih dolgo, skoraj vodoravno naklonjeni, veliki, usnjati, trikotne splošno povzamemo, težko-deljene (na vrhu lista - enkrat v srednjem delu - dvakrat in baza - trikrat). Spodnji del zapusti 1. Da trikotni del 2. reda podolgovate-suličaste. Na spodnji strani roba lista, ki ga je polna črta nahaja trosovnikov, zrelega stanja v rjavo.
Sporonosit v juniju.
Raste v bor, smreka in bor, hrast in bor-brezovi gozdovi Mossy, borovnice, ampak predvsem praprot jas tipa v povezavi z kustarnikah- zelenke, maianthemum, zeleni mahovi. Prednostni tla - SOD-podzolic peščena ilovica ali ilovnata, sveža ali dryish.
Pogosto, v vseh geobotanical okrožjih.
Na celotnem območju, razen za arktične regije, stepe in puščave.
Lahko pojedo prašiči, vendar praprotjo zapusti, tako sveže in silaža, strupene za konje in govedo. Listi imajo nenavadno, insektov repelenti vonj in antiseptične lastnosti (jih lahko shranjene sadja in zelenjave).
Nedokončani so na voljo v velikih količinah.
Rhizoma vsebuje cianovodikove in vejice-taninske kisline, alkaloide, eterično olje in pterakvilin.

Uporaba praprotjo navadna medicina

Korenike kuhana in pijačo na bolečine v želodcu, je decoction cele rastline s trakom glistov- decoction nadzemnih delov pijače rastlinskega uporabljati boleče spojev iz kašelj.
Obrat se šteje strupena.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
EquisetumEquisetum
Polje branePolje brane
Zelenke dežnikZelenke dežnik
Campanula rotundifoliaCampanula rotundifolia
Sem. Ophioglossaceae - ophioglossaceae - ophioglossum vulgatum - ophioglossum vulgatum l.Sem. Ophioglossaceae - ophioglossaceae - ophioglossum vulgatum - ophioglossum vulgatum l.
Zelenke rotundifoliaZelenke rotundifolia
Crow okoCrow oko
Koristne lastnosti prostora praprot. Zdravnik na vaši okenski policiKoristne lastnosti prostora praprot. Zdravnik na vaši okenski polici
Moški praprotMoški praprot
Botrychium Lunaria, key-travaBotrychium Lunaria, key-trava
» » Orlova praprot
© 2021 slv.ottitres.ru