slv.ottitres.ru

Dvolistna senčnica

Sem. Liliaceae - Liliaceae - maianthemum bifoliate - Majanthemum bifolium (L.) Fr. Schmidt

dvolistna senčnica

Video: dvolistna senčnica (dvolistna senčnica)

-small dvolistna senčnica je trajnica zel z občutljivo in dolgi vodoravni razvejeno korenike. Steblo je pokončna, preprosto in vzdolžno narebričene le rahlo puhasti vrh, vrh listnato, 8-20 cm v višino. Listi vključno 2-3 connivent, izmenično, udlinennoserdtsevidnye, oster, z izrezom v dnu, peclji, celotna prevlečen na žilah in robovi dlake.
Cvetovi so zbrani v ohlapnem apical socvetje - dolgo konico, pri dolgih pecljih, bele in dišeče, s 4 ovalnih ali ovalni mešičke. Sadje - kroglaste jagode, sprva rumenkaste barve, s temno rdečimi pikami, zrelo vijolično-roza in češnje rdeče.
Cveti v maju in juniju. Plodovi zorijo konec avgusta.
Raste na suhem, pogosto peščena tla v bor, borov-trdega lesa, hrastovih gozdovih in med grmovjem.
Razdeljeni v Evropi (razen za območje Spodnja Volga) in Azija (razen Srednje Azije) dele.
Predoblike so na voljo v majhnih količinah.
Maianthemum vsebuje glikozide kot glikozidov digitalisa.
Maianthemum Vodno esence uporabimo kot srčne sredstvo za ledvične bolezni, prehladov, visoke temperature. Uporabljajo Listi te rastline, poleg tega topično - uporablja za resolucijo tumorskih tvorb.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
Galium verumGalium verum
Smolka navadni ali lepljivSmolka navadni ali lepljiv
Alisma plantaginaceaeAlisma plantaginaceae
Pes-vijoličnaPes-vijolična
Campanula rotundifoliaCampanula rotundifolia
Sem. Ophioglossaceae - ophioglossaceae - ophioglossum vulgatum - ophioglossum vulgatum l.Sem. Ophioglossaceae - ophioglossaceae - ophioglossum vulgatum - ophioglossum vulgatum l.
Crow okoCrow oko
Bela koprive, mrtve koprive,Bela koprive, mrtve koprive,
Sochevichnik pomladSochevichnik pomlad
Salomonov pečat drogSalomonov pečat drog
» » Dvolistna senčnica
© 2021 slv.ottitres.ru