slv.ottitres.ru

Actaea spicata

Video: Kaj je Voronet Klasast (latinsko Actaea spicata.)

Sem. Zlatica - Ranunculaceae - Actaea spicata - Actaea spicata L.

Actaea spicata

Video: Zakon ščir-Actaea spicata (Klasast črna cohosh).

Voronec obogatenih - trajnice zelišče z debelimi, nagiba, kornevischem- veliko glave stebla 70 cm vysoty- dopušča velike (30-40 cm), z dolgimi peclji, dvakrat, trikrat troychatye- listi dolgi 6-8 cm, podolgovato jajčasta , zarezati zobmi, opozoril. Cvetovi so bele, majhne, ​​v rokah približno 2 cm dolžine (običajno na spike krtačo 2) za pubertetnih pedicels. Sadje - črne jagode okoli dolžine 1 cm in 0,5 cm širine.
Cvetovi v maju - juniju in plodov v juliju in avgustu.
Raste v smrekovem-gaber, gaber hrastovih gozdovih, listavcev-smrekovih gozdov, seroolshanikah, smrekovega-borovnice, hrasta in gozdni drgnjenje kot porečjih in na pobočjih rečnih dolin. To je redko, skoraj nikoli ne tvorijo grmovnic.
Razdeljeni v evropskem delu, razen v tajgi in južnih delih stepe območja, na Kavkazu, Altaj in zahodni Sibiriji (približno Tobolsk in Tyumen). Predoblike so na voljo v omejenih količinah.
V travnate cohosh ščir in zlasti za sadje vsebuje alkaloide v sadju in korenine - saponini, kislina transakonitovaya semena po okoli 30% maščobnih (strupenih) olja.
Po nekaterih virih, na sadje in semena so snovi, ki imajo močno lokalno draži in splošno anestetično ukrepe, ki vplivajo na centralni živčni sistem. Korenine deluje kot bljuvala in odvajalo. Pri živalih, ki jih jedo te rastline se pojavijo driska, bruhanje in hudo vnetje črevesja in želodca. Ko farmakološke študije pri poskusih na piščancih poudariti, da je infuzija zelišč zavira razvoj Plasmodium v ​​krvi. Vsi deli rastline so strupeni.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
Gladysh širokolistniGladysh širokolistni
Goutweed.Goutweed.
Campanula rotundifoliaCampanula rotundifolia
Vrbo monetchatyVrbo monetchaty
Kadila sarmatskegaKadila sarmatskega
Sem. Ophioglossaceae - ophioglossaceae - ophioglossum vulgatum - ophioglossum vulgatum l.Sem. Ophioglossaceae - ophioglossaceae - ophioglossum vulgatum - ophioglossum vulgatum l.
Crow okoCrow oko
Navadna nokotaNavadna nokota
Thalictrum minusThalictrum minus
Sochevichnik pomladSochevichnik pomlad
» » Actaea spicata
© 2021 slv.ottitres.ru