slv.ottitres.ru

Posebna meni za pankreatitis

Bolniki z vnetja trebušne slinavke običajno zaskrbljen o tem vprašanju - ali morajo upoštevati kakršne koli posebne meni za pankreatitis?

Po dietetične hrane je predpogoj za okrevanje po poslabšanja bolezni in kronični fazi.

Nepravilno meni prepričani, da sproži novo izbruhu bolezni. Ampak prehrana recepti ne bi bilo treba biti brez okusa.

Pankreatitis lahko pripravite okusen in okusne, glavna stvar - da pozna splošna načela kuhanja.

Splošna pravila prehranjevanja v pankreatitisa

Akutni pankreatitis je resna bolezen z zelo visoko stopnjo umrljivosti (okoli 50%). Med poslabšanjem pankreatitisa mora 2-3 dni na splošno ne hrane.

Bolnik v tem času je v medicinskem bolnišnici, in včasih v intenzivni. Zaradi pekoče bolečine v želodcu ni apetita, tako lačen v tem trenutku enostavno.

Telo kot če meni, da je potrebno, da si opomore. Stradanje prehrana za pankreatitis ni samo zdravljenje, ampak tudi preprečevanje ponovnih poslabšanj. To zavira nadaljnji razvoj bolezni in prispeva na vrh odpust.

prehrana

Tukaj je meni vzorec za en dan:

  1. Infuzija šipkov;
  2. Solata iz kuhanega pese in jabolk, kuhana govedina s kašo;
  3. Omelette, infuzijo šipkov;
  4. Mleko juha, obara s krompirjem, suho sadje kompot;
  5. Kuhane ribe, sir z nizko vsebnostjo maščob, čaj;
  6. Kefir.

Iz seznama je razvidno, da so recepti za pankreatitis zelo preprosta, a hkrati se bolnik ni omejena na osnovne proizvode: meso, jajca, ribe, krompir, kruh, juhe, žita in mleko.

nikakršnega sladica v meniju, ker je sladko pankreatitis prepovedano. Ampak sladek zob ni treba biti žalosten, saj je način, ki bo podrobno razloženo v nadaljevanju.

deli količine niso posebej navedena v meniju, tako kot v pankreatitisu moč ni omejena količinsko - lahko jeste toliko, kot boste morali zadovoljiti lakoto.

Vsak zdravo hrano - to ni dieta za izgubo telesne teže in prehrane, katerega cilj je izboljšanje poseben organ, v tem primeru trebušne slinavke.

Sweet pankreatitis

Idealno tedenski menu z akutno in kronično pankreatitisa odpravlja sladke sladice in pecivo.

Recepti sladice vsebujejo škodljive za trebušne slinavke in maščobe hitrih ogljikovih hidratov. Posebej nevaren drugo komponento.

Dejstvo, da je trebušna slinavka proizvaja hormon inzulin. Bolnikovo stanje zmanjšuje svojo proizvodnjo in porabo sladkorja, lahko privede do sladkornih bolnikih.

V akutni obliki bolezni in poslabšanja kroničnega pankreatitisa sladko celoti odpravi.

video posnetki:

V tem obdobju je prepovedan sladkor, med, sladkarije, sladke sadja in sadnih sokov, nadomeščajo sladkor.

Vsi recepti za sladke jedi, brez izjeme, so tabu pri bolnikih z vnetjem trebušne slinavke.

Ocenjeni tedenski meniji z dieto številka 5 vključuje slane brozge boke in čaj z mlekom - v tem seznamu sladic je izčrpana.

V času odpusta kronične holecistitis lahko privoščijo nekaj svobode. Meni se širi, tudi na račun sladkih jedi.

Vendar je treba za sladice recepti skrbno izbran na podlagi možnosti zamenjave fruktozo sladkorja.

Sladice se bolje pripraviti, brez umetnih arom in konzervansov, z uporabo prilagojene za njihove zdravstvene receptov.

Količina sladkorja v meniju treba postopoma povečuje. Hiše se lahko kuhana kandirano sadje, marshmallow, sladkarije, pastile jagod.

Trebušna slinavka med pankreatitisu odpust ne bo škodljivo domača marmelada, marmelada, marmelada, marmelada. Ti sladkarije lahko poje do 50 gramov na dan (v smislu čistega sladkorja).

prehrana №5

V trgovini lahko kupite vse vrste izdelkov, ne gre. Sladice morajo biti sveže, z zelo zmerno količino maščob in začimb.

Od kupili sladica dovoljeno "ptičje mleko" in druge narastke, meringues, piškotki galetnoe.

Te sladkarije vsebujejo najmanj maščob in ogljikovih hidratov hitro, a še vedno jih je treba dajati v tedenskem meniju z veliko pozornostjo, v fazah.

Pankreatitis je nevaren v kakršni koli obliki - in kronične in akutne, zato je priprava menija so najbolje prepustiti strokovnjakom - registriran dietetik, ki vam bo povedal, kako lepo postaviti v sladkarije prehrane.

prepovedano za pankreatitis:

  • čokoladne tablice in čokolade;
  • karamela in karamel;
  • sladoled;
  • kondenzirano mleko;
  • vaflji;
  • paste;
  • pecivo in slaščice.

Če menite, da po zaužitju sladkarij slabša, potem morajo biti pravočasno prenehati jesti, in po kratkem času spet v tedenskem meniju vključujejo.

Hrana v kroničnem pankreatitisu - poseben način prehranjevanja, kar je potrebno za življenje. Seveda, ni vedno lahko, da se odreče najljubše jedi, ki so postale znane.

Ampak ne, da bi dobili nazaj v bolnišnico s poslabšanjem vnetja trebušne slinavke in ne trpi v bolnišnici od akutne bolečine, je potrebno za življenje, naj se vzdržijo mamljivo kebab in zrezki.

Ne smemo pozabiti, da ne more biti v bolnišnici, tudi potem, ko je majhen del zdravila škodljiva za trebušne žleze.

video posnetki:

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
Pankreatitis pri otrocihPankreatitis pri otrocih
Na podlagi prehrana z vnetja trebušne slinavkeNa podlagi prehrana z vnetja trebušne slinavke
Prehrana meni za gastritis v akutni faziPrehrana meni za gastritis v akutni fazi
Kronični pankreatitisKronični pankreatitis
Zdravilne prehrana v akutni pankreatitisZdravilne prehrana v akutni pankreatitis
№5 Prehrana meni za pankreatitis№5 Prehrana meni za pankreatitis
Značilnosti Moč pankreatitis trebušne slinavkeZnačilnosti Moč pankreatitis trebušne slinavke
Sadje, ki ga lahko jedel s pankreatitisomSadje, ki ga lahko jedel s pankreatitisom
Ali je dovoljeno jesti banane za pankreatitis?Ali je dovoljeno jesti banane za pankreatitis?
Značilnosti potek in zdravljenje biliarni pankreatitisZnačilnosti potek in zdravljenje biliarni pankreatitis
» » Posebna meni za pankreatitis
© 2021 slv.ottitres.ru