slv.ottitres.ru

Štiri lastnosti, ki omogočajo, da sum bolezni ščitnice

Štiri lastnosti, ki omogočajo, da sum bolezni ščitniceŽleza ščitnica je majhen organ neviden na sprednji strani vratu, ki lahko korenito spremeni življenje.

Spomnim metamorfozo, ki je nastala z mojo mlado sosedo. Na sestanku se je vprašal, kako moje zdravje? Odgovoril sem, da sem običajno ne pritožujejo.

"Ne poznam sam. Menim, da je popolnoma bolan. Živci, kot niz. Sem prekinil o globah in vse plače. Sem začel čutiti njeno srce, kjer se nahaja.

Brez vzrok dviga majhno temperaturo. Ves čas iti mokro, ker je bila močno potenje. "

Pravzaprav, pred mano je bila še ena punca. Prej, miren, uravnotežen, brez nepotrebne čustva ženska spremenila v trzanje, mučijo ljudi simptome. Kasneje se je pokazala bolezen ščitnice.

Ščitnice ureja presnovne procese v telesu. Njihova povečano ali zmanjšano delovanje, lahko rečem naslednje klinične znake: telesna temperatura, srčni utrip, delovnih žlez (znoj, slina, spola), pogostost uriniranja in iztrebljanje, frekvenca dihanja, itd Vse hormonske organi vplivalo na tak ali drugačen način na presnovo. Torej, če je bila apatija, razdražljivost, depresija, slabo spanje, pomanjkanje energije - to ni predstava bolezni ščitnice. Malo verjetno je, da to daje razlog za domnevo, nobene posebne patologije.

Vendar obstaja nekaj posebnih simptomov, ki se lahko sumi, da je nekaj narobe s ščitnico. Obstaja več simptomov in dodatna.

Znaki kažejo na težave z ščitnice

Prvi znak: Exophthalmia ali exophthalmos. Tahikardija in znojenje.

Izražanje bolnikovega obraz postane prestrašen: njegove oči nekoliko in le redko utripa nabreklo. Že ena od teh sprememb je mogoče sum na hipertiroidizem. Je vodilni simptom. To lahko spremljajo dodatni simptomi: palpitacije (tahikardija), tremor z razprtimi prsti, včasih z glavo. Človek "čuti" in povišani temperaturi, boli znojenje in hiter pulz (120-150 bpm). Shujšati.

Vse to kaže na povečano delovanje žleze prostate. Nato ščitnični hormoni se meri.

Drugi znak: Pogostost kokilo (hladno občutek konstantno) v kombinaciji z bradikardije (srčni utrip - 60 premikov na minuto in spodaj).

To je treba preveriti prisotnost dodatnih funkcij: bledo in zabuhle oči, otekanje nog in drugih delov telesa, vendar v nasprotju z običajnimi otekline, jame, ko pritisnete prst na koži ne nastajajo. Zaprtje in pomanjkanje potenje, povečanje telesne teže.

Kršitev živčnega sistema: zaviral vedenje, Ćudljivost.

Vse to daje razloge za sum patologije prostate, povezan z zmanjšano funkcijo. Mogoče: hipotiroidizem.

Tretji znak: menopavza. Obstaja izraz: genitalije vodijo v pregled ščitnico. Zato, zmanjša proizvodnjo spolnih hormonov zagotovo vpliva na ščitnico. Obstaja sekundarna hipo- ali hipertiroidizem.

Zato je treba vse ženske v menopavzi biti pozorni na bolezni ščitnice. Če se pojavijo simptomi, povezani s presnovnimi motnjami, preverite žlezo. Zgodnjo menopavzo potrebuje tudi svojo preiskavo.

Četrti znak: Izboklina na drugi površini vratu Podobno otekanja. Včasih je mogoče preizkusiti oblikovanje. V tankih ljudi, je težko videti s prostim očesom. To lahko spremljajo spremembe glasu, oslabljena požiranju. Obstaja občutek cmokom v grlu, ki vedno želijo pogoltniti.

Ni treba odložiti, je spletni posvet endokrinolog bodo pomagali potrditi ali odstraniti dvome. In čas, porabljen ščitnice zdravila, da bi se izognili zapletom, vrne staro veselje do življenja in harmonije. Se bo vrnil v prejšnje stanje.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
Kako ultrazvok ščitnice: poseben postopekKako ultrazvok ščitnice: poseben postopek
Vse, kar morate vedeti o evtirotične ščitniceVse, kar morate vedeti o evtirotične ščitnice
Samostojno prepoznati začetek težave s ščitnico?Samostojno prepoznati začetek težave s ščitnico?
Simptomi bolezni ščitniceSimptomi bolezni ščitnice
Simptomi govorimo o problemu z ščitnice pri moškihSimptomi govorimo o problemu z ščitnice pri moških
Kaj pa, če ščitnice tehta grloKaj pa, če ščitnice tehta grlo
Simptomi in načinov za zdravljenje povečano ščitnicoSimptomi in načinov za zdravljenje povečano ščitnico
Če je ščitnica v človeškem telesuČe je ščitnica v človeškem telesu
Simptomi ščitnice bolezni simptomov bolezniSimptomi ščitnice bolezni simptomov bolezni
Velikost Tabela ščitnice je normalno pri ženskahVelikost Tabela ščitnice je normalno pri ženskah
» » Štiri lastnosti, ki omogočajo, da sum bolezni ščitnice
© 2021 slv.ottitres.ru